Şirketler Hukuku

Şirketler hukuku, ticaret hukuku, ortak girişimler ve özelleştirme projelerinde düzenli olarak hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şirketler ve Sözleşmeler Hukuku / M&A ekibi ile; mevzuat ve hukuki gerekliliklerle ilgili sektörel bazda kapsamlı bilgiye, kurumsal ve ticari alandaki her türlü konuda işlemleri doğrudan yürütebilme ve sürecin yönetilmesinde danışmanlık yapma tecrübesine sahiptir.

Şirketler Hukuku

Şirketler ve Sözleşmeler Hukuku Ekibi; müvekkillerine günlük ve özel çeşitli kurumsal konularda hukuki danışmanlık hizmeti sunmak üzere kapsamlı bir deneyim ve uzman hukuk bilgisine sahiptir. Ekipte özel olarak görev almış olan avukatlar, kurumsal danışmanlık ve yönetimle ilgili her türlü hukuki konuda müvekkillerle sık ve yoğun bir işbirliği içinde olup; her müvekkil özelinde ticari ve hukuki gereksinimleri gözeterek şirketlere alternatif çözüm önerileriyle hukuki bilgilendirme yapmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok anonim şirketin, limited şirketin, şubelerinin, irtibat bürolarının kurulması; yönetim kurulu toplantılarına yönelik danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarının yürütülmesi, sermaye artırımı ile azaltımı gibi süreçler Şirketler Hukuku kapsamında yürütülmektedir.

M&A Ekibi; şirketlerin birleşme ve devralma, ortak girişim ve stratejik ortaklıklar gibi çok çeşitli alanlardaki ticari gereksinimlerine uygun alternatif çözümleri önermekte olup; stratejik veya özel sermaye yatırımlarında alıcı veya satıcı taraf adına hareket etmek suretiyle M&A projelerinde oldukça deneyimlidir. Egemenoğlu M&A ekibi ile; hukuki altyapısını ve her sektör özelindeki tecrübelerini birleştirerek böylesi büyük projelerde yenilikçi yapılar ve stratejiler geliştirmektedir.

BBN Hukuk'un M&A ekibi ile hukuki danışmanlık hizmeti sağladığı alanlardan bir kısmı aşağıdaki gibidir:

  • Müvekkillere işleme ilişkin hukuki konularda ve muhtemel yapılar konusunda danışmanlık hizmeti vermek.
  • Devralınacak şirket hakkında ayrıntılı bir durum tespit çalışması gerçekleştirmek.
  • Yönetici özetleri dahil olmak üzere yüksek düzeyli veya tam kapsamlı durum tespit raporları tanzim etmek
  • Hisse devir sözleşmesi, sermaye taahhüt sözleşmesi, hissedarlar sözleşmesi, ortak girişim sözleşmesi (hisse rehin ve yediemin gibi), teminat sözleşmesi hazırlamak; müzakere etmek ve imzalamak.
  • İşlemin kapanış prosedürlerine katılmak.
  • Gerekli olan yerlerde bu işlemlere ilişkin vergisel değerlendirmeler yapmak.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0